LT3663IMS8E-3.3#PBF.pdf
LT3663IMS8E-3.3#PBF.pdf
| Image |  |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 7.5V | 7.5V | 7.5V | 7.5V | 7.5V |
| Voltage-Input(Max) | 36V | 36V | 36V | 36V | 36V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| Current-Output | 1.2A | 1.2A | 1.2A | 1.2A | 1.2A |
| Frequency-Switching | 1MHz | 1MHz | 1MHz | 1MHz | 1MHz |