LT3991IMSE-3.3#PBF.pdf
LT3991IMSE-3.3#PBF.pdf
| Image |  |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 4.3V | 4.3V | 4.3V | 4.3V | 4.3V |
| Voltage-Input(Max) | 55V | 55V | 55V | 55V | 55V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| Current-Output | 1.2A | 1.2A | 1.2A | 1.2A | 1.2A |
| Frequency-Switching | 200kHz ~ 2MHz | 200kHz ~ 2MHz | 200kHz ~ 2MHz | 200kHz ~ 2MHz | 200kHz ~ 2MHz |