LT8610ABIMSE-3.3#TRPBF.pdf
LT8610ABIMSE-3.3#TRPBF.pdf
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 3.4V | 3.4V | 3.4V | 3.4V | 3.4V |
| Voltage-Input(Max) | 42V | 42V | 42V | 42V | 42V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| Current-Output | 3.5A | 3.5A | 3.5A | 3.5A | 3.5A |
| Frequency-Switching | 200kHz ~ 2.2MHz | 200kHz ~ 2.2MHz | 200kHz ~ 2.2MHz | 200kHz ~ 2.2MHz | 200kHz ~ 2.2MHz |