LTC1174HVCN8-3.3#PBF.pdf
LTC1174HVCN8-3.3#PBF.pdf
| Image |  |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 4V | 4V | 4V | 4V | 4V |
| Voltage-Input(Max) | 18.5V | 18.5V | 18.5V | 18.5V | 18.5V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| Current-Output | 340mA, 600mA | 340mA, 600mA | 340mA, 600mA | 340mA, 600mA | 340mA, 600mA |
| Frequency-Switching | 200kHz | 200kHz | 200kHz | 200kHz | 200kHz |