LTC1261LIMS8-4.5#PBF.pdf
LTC1261LIMS8-4.5#PBF.pdf
| Image |  |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| OutputConfiguration | Negative | Negative | Negative | Negative | Negative |
| Topology | Charge Pump | Charge Pump | Charge Pump | Charge Pump | Charge Pump |
| OutputType | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 4.5V | 4.5V | 4.5V | 4.5V | 4.5V |
| Voltage-Input(Max) | 5.25V | 5.25V | 5.25V | 5.25V | 5.25V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | -4.5V | -4.5V | -4.5V | -4.5V | -4.5V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| Current-Output | 20mA | 20mA | 20mA | 20mA | 20mA |
| Frequency-Switching | 650kHz | 650kHz | 650kHz | 650kHz | 650kHz |