LTC1265CS-3.3#TRPBF.pdf
LTC1265CS-3.3#TRPBF.pdf
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 4V | 4V | 4V | 4V | 4V |
| Voltage-Input(Max) | 13V | 13V | 13V | 13V | 13V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| Current-Output | 1.2A (Switch) | 1.2A (Switch) | 1.2A (Switch) | 1.2A (Switch) | 1.2A (Switch) |
| Frequency-Switching | Up to 700kHz | Up to 700kHz | Up to 700kHz | Up to 700kHz | Up to 700kHz |