LTC1474CS8-3.3#TRPBF.pdf
LTC1474CS8-3.3#TRPBF.pdf
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 3V | 3V | 3V | 3V | 3V |
| Voltage-Input(Max) | 18V | 18V | 18V | 18V | 18V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| Current-Output | 750mA (Switch) | 750mA (Switch) | 750mA (Switch) | 750mA (Switch) | 750mA (Switch) |