LTC1514IS8-3.3#TRPBF.pdf
LTC1514IS8-3.3#TRPBF.pdf
| Topology | Charge Pump | Charge Pump | Charge Pump | Charge Pump | Charge Pump |
| OutputType | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 2V | 2V | 2V | 2V | 2V |
| Voltage-Input(Max) | 8V | 8V | 8V | 8V | 8V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| Current-Output | 50mA | 50mA | 50mA | 50mA | 50mA |
| Frequency-Switching | 650kHz | 650kHz | 650kHz | 650kHz | 650kHz |