M55342H11B402DRWS.pdf
M55342H11B402DRWS.pdf
| Resistance | 402 Ohms | 402 Ohms | 402 Ohms | 402 Ohms | 402 Ohms |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Power(Watts) | 0.05W, 1/20W | 0.05W, 1/20W | 0.05W, 1/20W | 0.05W, 1/20W | 0.05W, 1/20W |
| Composition | Thin Film | Thin Film | Thin Film | Thin Film | Thin Film |
| TemperatureCoefficient | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.040 L x 0.025 W (1.02mm x 0.64mm) | 0.040 L x 0.025 W (1.02mm x 0.64mm) | 0.040 L x 0.025 W (1.02mm x 0.64mm) | 0.040 L x 0.025 W (1.02mm x 0.64mm) | 0.040 L x 0.025 W (1.02mm x 0.64mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.033 (0.84mm) | 0.033 (0.84mm) | 0.033 (0.84mm) | 0.033 (0.84mm) | 0.033 (0.84mm) |