Vishay Dale Thin Film M55342K11B25B5RWS
M55342K11B25B5RWS
Part No.:
M55342K11B25B5RWS
Manufacturer:
Vishay Dale Thin Film
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
M55342K11B25B5RWS.pdf
Description:
RES SMD 25.5KOHM 0.1% 1/20W 0402
Quantity:
RFQ
Payment:
payment
Shipping:
Product details
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 25.5 kOhms 25.5 kOhms 25.5 kOhms 25.5 kOhms 25.5 kOhms
Tolerance ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1%
Power(Watts) 0.05W, 1/20W 0.05W, 1/20W 0.05W, 1/20W 0.05W, 1/20W 0.05W, 1/20W
Composition Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film
TemperatureCoefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C -55°C ~ 150°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.040 L x 0.025 W (1.02mm x 0.64mm) 0.040 L x 0.025 W (1.02mm x 0.64mm) 0.040 L x 0.025 W (1.02mm x 0.64mm) 0.040 L x 0.025 W (1.02mm x 0.64mm) 0.040 L x 0.025 W (1.02mm x 0.64mm)
Height-Seated(Max) 0.033 (0.84mm) 0.033 (0.84mm) 0.033 (0.84mm) 0.033 (0.84mm) 0.033 (0.84mm)