MAX16903SAUE33+.pdf
MAX16903SAUE33+.pdf
| Image |  |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 3.5V | 3.5V | 3.5V | 3.5V | 3.5V |
| Voltage-Input(Max) | 28V | 28V | 28V | 28V | 28V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| Current-Output | 1A | 1A | 1A | 1A | 1A |
| Frequency-Switching | 2.1MHz | 2.1MHz | 2.1MHz | 2.1MHz | 2.1MHz |