MAX16904SAUE33/V+T.pdf
MAX16904SAUE33/V+T.pdf
| Image |  |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Function | Step-Down | Step-Down | Step-Down | Step-Down | Step-Down |
| OutputConfiguration | Positive | Positive | Positive | Positive | Positive |
| Topology | Buck | Buck | Buck | Buck | Buck |
| OutputType | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 3.5V | 3.5V | 3.5V | 3.5V | 3.5V |
| Voltage-Input(Max) | 28V | 28V | 28V | 28V | 28V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| Current-Output | 600mA | 600mA | 600mA | 600mA | 600mA |
| Frequency-Switching | 2.1MHz | 2.1MHz | 2.1MHz | 2.1MHz | 2.1MHz |