MIC2177-3.3YWM.pdf
MIC2177-3.3YWM.pdf
| Image |  |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Function | Step-Down | Step-Down | Step-Down | Step-Down | Step-Down |
| OutputConfiguration | Positive | Positive | Positive | Positive | Positive |
| Topology | Buck | Buck | Buck | Buck | Buck |
| OutputType | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 4.5V | 4.5V | 4.5V | 4.5V | 4.5V |
| Voltage-Input(Max) | 16.5V | 16.5V | 16.5V | 16.5V | 16.5V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| Current-Output | 2.5A | 2.5A | 2.5A | 2.5A | 2.5A |
| Frequency-Switching | 200kHz | 200kHz | 200kHz | 200kHz | 200kHz |