MIC5305-1.5YML-TR.pdf
MIC5305-1.5YML-TR.pdf
| Image |  |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| OutputConfiguration | Positive | Positive | Positive | Positive | Positive |
| OutputType | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| NumberofRegulators | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Max) | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 1.5V | 1.5V | 1.5V | 1.5V | 1.5V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | - | - | - | - | - |
| Current-Output | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA |
| Current-Quiescent(Iq) | 150 µA | 150 µA | 150 µA | 150 µA | 150 µA |
| Current-Supply(Max) | - | - | - | - | - |
| PSRR | 85dB ~ 65dB (1kHz ~ 10kHz) | 85dB ~ 65dB (1kHz ~ 10kHz) | 85dB ~ 65dB (1kHz ~ 10kHz) | 85dB ~ 65dB (1kHz ~ 10kHz) | 85dB ~ 65dB (1kHz ~ 10kHz) |