MIC5327-1.8YMT-TR.pdf
MIC5327-1.8YMT-TR.pdf
| Voltage-Input(Max) | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 1.8V | 1.8V | 1.8V | 1.8V | 1.8V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.3V @ 300mA | 0.3V @ 300mA | 0.3V @ 300mA | 0.3V @ 300mA | 0.3V @ 300mA |
| Current-Output | 300mA | 300mA | 300mA | 300mA | 300mA |
| Current-Quiescent(Iq) | 35 µA | 35 µA | 35 µA | 35 µA | 35 µA |
| Current-Supply(Max) | - | - | - | - | - |
| PSRR | 60dB ~ 50dB (1kHz ~ 20kHz) | 60dB ~ 50dB (1kHz ~ 20kHz) | 60dB ~ 50dB (1kHz ~ 20kHz) | 60dB ~ 50dB (1kHz ~ 20kHz) | 60dB ~ 50dB (1kHz ~ 20kHz) |