MMF25SFRF10K.pdf
MMF25SFRF10K.pdf
| Resistance | 10 kOhms | 10 kOhms | 10 kOhms | 10 kOhms | 10 kOhms |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Power(Watts) | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W |
| Composition | Metal Film | Metal Film | Metal Film | Metal Film | Metal Film |
| Features | - | - | - | - | - |
| TemperatureCoefficient | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.055 Dia x 0.138 L (1.40mm x 3.50mm) | 0.055 Dia x 0.138 L (1.40mm x 3.50mm) | 0.055 Dia x 0.138 L (1.40mm x 3.50mm) | 0.055 Dia x 0.138 L (1.40mm x 3.50mm) | 0.055 Dia x 0.138 L (1.40mm x 3.50mm) |