MMP100FRF158K.pdf
MMP100FRF158K.pdf
| Image | |||||
| Manufacturer | Yageo | Yageo | Yageo | Yageo | Yageo |
| Package/Case | MELF, 0207 | MELF, 0207 | MELF, 0207 | MELF, 0207 | MELF, 0207 |
| Series | MMP | MMP | MMP | MMP | MMP |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 158 kOhms | 158 kOhms | 158 kOhms | 158 kOhms | 158 kOhms |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Power(Watts) | 1W | 1W | 1W | 1W | 1W |
| Composition | Metal Film | Metal Film | Metal Film | Metal Film | Metal Film |
| Features | - | - | - | - | - |
| TemperatureCoefficient | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.087 Dia x 0.232 L (2.20mm x 5.90mm) | 0.087 Dia x 0.232 L (2.20mm x 5.90mm) | 0.087 Dia x 0.232 L (2.20mm x 5.90mm) | 0.087 Dia x 0.232 L (2.20mm x 5.90mm) | 0.087 Dia x 0.232 L (2.20mm x 5.90mm) |