MO1C302J.pdf
MO1C302J.pdf| Image |  |
| Package/Case | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | MO | MO | MO | MO | MO |
| ProductStatus | Last Time Buy | Last Time Buy | Last Time Buy | Last Time Buy | Last Time Buy |
| Resistance | 3 kOhms | 3 kOhms | 3 kOhms | 3 kOhms | 3 kOhms |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Power(Watts) | 1W | 1W | 1W | 1W | 1W |
| TemperatureCoefficient | ±200ppm/°C | ±200ppm/°C | ±200ppm/°C | ±200ppm/°C | ±200ppm/°C |
| Size/Dimension | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Height-Seated(Max) | 0.157 Dia x 0.472 L (4.00mm x 12.00mm) | 0.157 Dia x 0.472 L (4.00mm x 12.00mm) | 0.157 Dia x 0.472 L (4.00mm x 12.00mm) | 0.157 Dia x 0.472 L (4.00mm x 12.00mm) | 0.157 Dia x 0.472 L (4.00mm x 12.00mm) |