KOA Speer Electronics, Inc. MO2C123J
MO2C123J
Part No.:
MO2C123J
Manufacturer:
KOA Speer Electronics, Inc.
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
MO2C123J.pdf
Description:
METAL OXIDE POWER TYPE LEADED RE
Quantity:
RFQ
Payment:
payment
Shipping:
Product details
Package/Case Axial Axial Axial Axial Axial
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series MO MO MO MO MO
ProductStatus Last Time Buy Last Time Buy Last Time Buy Last Time Buy Last Time Buy
Resistance 12 kOhms 12 kOhms 12 kOhms 12 kOhms 12 kOhms
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Power(Watts) 2W 2W 2W 2W 2W
Composition Metal Oxide Film Metal Oxide Film Metal Oxide Film Metal Oxide Film Metal Oxide Film
TemperatureCoefficient ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C ±200ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 200°C -55°C ~ 200°C -55°C ~ 200°C -55°C ~ 200°C -55°C ~ 200°C
Size/Dimension Axial Axial Axial Axial Axial
Height-Seated(Max) 0.236 Dia x 0.610 L (6.00mm x 15.50mm) 0.236 Dia x 0.610 L (6.00mm x 15.50mm) 0.236 Dia x 0.610 L (6.00mm x 15.50mm) 0.236 Dia x 0.610 L (6.00mm x 15.50mm) 0.236 Dia x 0.610 L (6.00mm x 15.50mm)