MP2015AGQ-33-Z.pdf
MP2015AGQ-33-Z.pdf
| Image |  |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| OutputConfiguration | Positive | Positive | Positive | Positive | Positive |
| OutputType | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| NumberofRegulators | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Max) | 24V | 24V | 24V | 24V | 24V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.7V @ 150mA | 0.7V @ 150mA | 0.7V @ 150mA | 0.7V @ 150mA | 0.7V @ 150mA |
| Current-Output | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA |
| Current-Quiescent(Iq) | 15 µA | 15 µA | 15 µA | 15 µA | 15 µA |
| Current-Supply(Max) | 25 µA | 25 µA | 25 µA | 25 µA | 25 µA |
| PSRR | 55dB (100kHz) | 55dB (100kHz) | 55dB (100kHz) | 55dB (100kHz) | 55dB (100kHz) |