NCP130AMX105TCG.pdf
NCP130AMX105TCG.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | onsemi | onsemi | onsemi | onsemi | onsemi |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| OutputConfiguration | Positive | Positive | Positive | Positive | Positive |
| OutputType | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| NumberofRegulators | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Max) | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 1.05V | 1.05V | 1.05V | 1.05V | 1.05V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.15V @ 300mA | 0.15V @ 300mA | 0.15V @ 300mA | 0.15V @ 300mA | 0.15V @ 300mA |
| Current-Output | 300mA | 300mA | 300mA | 300mA | 300mA |
| Current-Quiescent(Iq) | - | - | - | - | - |
| Current-Supply(Max) | - | - | - | - | - |
| PSRR | 80dB ~ 65dB (1kHz) | 80dB ~ 65dB (1kHz) | 80dB ~ 65dB (1kHz) | 80dB ~ 65dB (1kHz) | 80dB ~ 65dB (1kHz) |