NCP134AMX135TCG.pdf
NCP134AMX135TCG.pdf
| Voltage-Input(Max) | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 1.35V | 1.35V | 1.35V | 1.35V | 1.35V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.25V @ 500mA | 0.25V @ 500mA | 0.25V @ 500mA | 0.25V @ 500mA | 0.25V @ 500mA |
| Current-Output | 500mA | 500mA | 500mA | 500mA | 500mA |
| Current-Quiescent(Iq) | 110 µA | 110 µA | 110 µA | 110 µA | 110 µA |
| Current-Supply(Max) | - | - | - | - | - |
| PSRR | 80dB ~ 70dB (1kHz) | 80dB ~ 70dB (1kHz) | 80dB ~ 70dB (1kHz) | 80dB ~ 70dB (1kHz) | 80dB ~ 70dB (1kHz) |