NCP170BXV150T2G.pdf
NCP170BXV150T2G.pdf
| Voltage-Input(Max) | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 1.5V | 1.5V | 1.5V | 1.5V | 1.5V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | - | - | - | - | - |
| Current-Output | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA |
| Current-Quiescent(Iq) | 900 nA | 900 nA | 900 nA | 900 nA | 900 nA |
| Current-Supply(Max) | - | - | - | - | - |
| PSRR | 57dB (1kHz) | 57dB (1kHz) | 57dB (1kHz) | 57dB (1kHz) | 57dB (1kHz) |