NCP699SN34T1G.pdf
NCP699SN34T1G.pdf
| Voltage-Input(Max) | 6V | 6V | 6V | 6V | 6V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 3.4V | 3.4V | 3.4V | 3.4V | 3.4V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.36V @ 150mA | 0.36V @ 150mA | 0.36V @ 150mA | 0.36V @ 150mA | 0.36V @ 150mA |
| Current-Output | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA |
| Current-Quiescent(Iq) | 90 µA | 90 µA | 90 µA | 90 µA | 90 µA |
| Current-Supply(Max) | - | - | - | - | - |
| PSRR | 55dB ~ 50dB (120Hz ~ 1kHz) | 55dB ~ 50dB (120Hz ~ 1kHz) | 55dB ~ 50dB (120Hz ~ 1kHz) | 55dB ~ 50dB (120Hz ~ 1kHz) | 55dB ~ 50dB (120Hz ~ 1kHz) |
| ControlFeatures | Enable | Enable | Enable | Enable | Enable |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |