NCR3WSKR-73-750R.pdf
NCR3WSKR-73-750R.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | Yageo | Yageo | Yageo | Yageo | Yageo |
| Package/Case | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Series | NCR | NCR | NCR | NCR | NCR |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Resistance | 750 Ohms | 750 Ohms | 750 Ohms | 750 Ohms | 750 Ohms |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| Power(Watts) | 3W | 3W | 3W | 3W | 3W |
| Composition | Carbon Film | Carbon Film | Carbon Film | Carbon Film | Carbon Film |
| Size/Dimension | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Height-Seated(Max) | 0.197 Dia x 0.610 L (5.00mm x 15.50mm) | 0.197 Dia x 0.610 L (5.00mm x 15.50mm) | 0.197 Dia x 0.610 L (5.00mm x 15.50mm) | 0.197 Dia x 0.610 L (5.00mm x 15.50mm) | 0.197 Dia x 0.610 L (5.00mm x 15.50mm) |