NCV563SQ33T1G.pdf
NCV563SQ33T1G.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | onsemi | onsemi | onsemi | onsemi | onsemi |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| OutputConfiguration | Positive | Positive | Positive | Positive | Positive |
| OutputType | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| NumberofRegulators | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Max) | 6V | 6V | 6V | 6V | 6V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.35V @ 80mA | 0.35V @ 80mA | 0.35V @ 80mA | 0.35V @ 80mA | 0.35V @ 80mA |
| Current-Output | 80mA | 80mA | 80mA | 80mA | 80mA |
| Current-Quiescent(Iq) | 1 µA | 1 µA | 1 µA | 1 µA | 1 µA |
| Current-Supply(Max) | 6 µA | 6 µA | 6 µA | 6 µA | 6 µA |
| PSRR | - | - | - | - | - |
| ControlFeatures | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |