onsemi NCV78L15ABDR2G
NCV78L15ABDR2G
Part No.:
NCV78L15ABDR2G
Manufacturer:
onsemi
Category:
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
NCV78L15ABDR2G.pdf
Description:
IC REG LINEAR 15V 100MA 8SOIC