NCV8160AMX250TBG.pdf
NCV8160AMX250TBG.pdf
| Voltage-Input(Max) | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 2.5V | 2.5V | 2.5V | 2.5V | 2.5V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.175V @ 250mA | 0.175V @ 250mA | 0.175V @ 250mA | 0.175V @ 250mA | 0.175V @ 250mA |
| Current-Output | 250mA | 250mA | 250mA | 250mA | 250mA |
| Current-Quiescent(Iq) | 23 µA | 23 µA | 23 µA | 23 µA | 23 µA |
| Current-Supply(Max) | - | - | - | - | - |
| PSRR | 91dB ~ 48dB (100Hz ~ 100kHz) | 91dB ~ 48dB (100Hz ~ 100kHz) | 91dB ~ 48dB (100Hz ~ 100kHz) | 91dB ~ 48dB (100Hz ~ 100kHz) | 91dB ~ 48dB (100Hz ~ 100kHz) |