NJW4184U2-15A-TE2.pdf
NJW4184U2-15A-TE2.pdf
| Image |  |
| Package/Case | SOT-89-5/6 | SOT-89-5/6 | SOT-89-5/6 | SOT-89-5/6 | SOT-89-5/6 |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| OutputConfiguration | Positive | Positive | Positive | Positive | Positive |
| OutputType | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| NumberofRegulators | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Max) | 35V | 35V | 35V | 35V | 35V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 15V | 15V | 15V | 15V | 15V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.1V @ 100mA | 0.1V @ 100mA | 0.1V @ 100mA | 0.1V @ 100mA | 0.1V @ 100mA |
| Current-Output | 300mA | 300mA | 300mA | 300mA | 300mA |
| Current-Quiescent(Iq) | 12 µA | 12 µA | 12 µA | 12 µA | 12 µA |
| Current-Supply(Max) | - | - | - | - | - |
| PSRR | 29dB (1kHz) | 29dB (1kHz) | 29dB (1kHz) | 29dB (1kHz) | 29dB (1kHz) |
| ControlFeatures | Enable | Enable | Enable | Enable | Enable |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |