RCL12254R30FKEG.pdf
RCL12254R30FKEG.pdf
| Resistance | 4.3 Ohms | 4.3 Ohms | 4.3 Ohms | 4.3 Ohms | 4.3 Ohms |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Power(Watts) | 2W | 2W | 2W | 2W | 2W |
| Composition | Thick Film | Thick Film | Thick Film | Thick Film | Thick Film |
| TemperatureCoefficient | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| Size/Dimension | 0.126 L x 0.248 W (3.20mm x 6.30mm) | 0.126 L x 0.248 W (3.20mm x 6.30mm) | 0.126 L x 0.248 W (3.20mm x 6.30mm) | 0.126 L x 0.248 W (3.20mm x 6.30mm) | 0.126 L x 0.248 W (3.20mm x 6.30mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.031 (0.80mm) | 0.031 (0.80mm) | 0.031 (0.80mm) | 0.031 (0.80mm) | 0.031 (0.80mm) |