RCL12255R10JNEG.pdf
RCL12255R10JNEG.pdf
| Resistance | 5.1 Ohms | 5.1 Ohms | 5.1 Ohms | 5.1 Ohms | 5.1 Ohms |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Power(Watts) | 2W | 2W | 2W | 2W | 2W |
| Composition | Thick Film | Thick Film | Thick Film | Thick Film | Thick Film |
| TemperatureCoefficient | ±200ppm/°C | ±200ppm/°C | ±200ppm/°C | ±200ppm/°C | ±200ppm/°C |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| Size/Dimension | 0.126 L x 0.248 W (3.20mm x 6.30mm) | 0.126 L x 0.248 W (3.20mm x 6.30mm) | 0.126 L x 0.248 W (3.20mm x 6.30mm) | 0.126 L x 0.248 W (3.20mm x 6.30mm) | 0.126 L x 0.248 W (3.20mm x 6.30mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.031 (0.80mm) | 0.031 (0.80mm) | 0.031 (0.80mm) | 0.031 (0.80mm) | 0.031 (0.80mm) |