RN73H2ETTD1210B50.pdf
RN73H2ETTD1210B50.pdf| Image |  |
| Series | RN73H | RN73H | RN73H | RN73H | RN73H |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 121 Ohms | 121 Ohms | 121 Ohms | 121 Ohms | 121 Ohms |
| Tolerance | ±0.1% | ±0.1% | ±0.1% | ±0.1% | ±0.1% |
| Power(Watts) | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W |
| Composition | Metal Film | Metal Film | Metal Film | Metal Film | Metal Film |
| TemperatureCoefficient | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C | ±50ppm/°C |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| Size/Dimension | 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) | 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) | 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) | 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) | 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.028 (0.70mm) | 0.028 (0.70mm) | 0.028 (0.70mm) | 0.028 (0.70mm) | 0.028 (0.70mm) |