KOA Speer Electronics, Inc. RN73R2ETTD4170B25
RN73R2ETTD4170B25
Part No.:
RN73R2ETTD4170B25
Manufacturer:
KOA Speer Electronics, Inc.
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
RN73R2ETTD4170B25.pdf
Description:
RESISTOR THIN FILM 1210 SIZE 1%
Quantity:
RFQ
Payment:
payment
Shipping:
Product details
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series RN73R RN73R RN73R RN73R RN73R
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 417 Ohms 417 Ohms 417 Ohms 417 Ohms 417 Ohms
Tolerance ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1%
Power(Watts) 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W 0.25W, 1/4W
Composition Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film
TemperatureCoefficient ±25ppm/°C ±25ppm/°C ±25ppm/°C ±25ppm/°C ±25ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
Size/Dimension 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max) 0.028 (0.70mm) 0.028 (0.70mm) 0.028 (0.70mm) 0.028 (0.70mm) 0.028 (0.70mm)