RNC50J4003BSB14.pdf
RNC50J4003BSB14.pdf
| Image | |||||
| Manufacturer | Vishay Dale | Vishay Dale | Vishay Dale | Vishay Dale | Vishay Dale |
| Package/Case | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 400 kOhms | 400 kOhms | 400 kOhms | 400 kOhms | 400 kOhms |
| Tolerance | ±0.1% | ±0.1% | ±0.1% | ±0.1% | ±0.1% |
| Power(Watts) | 0.1W, 1/10W | 0.1W, 1/10W | 0.1W, 1/10W | 0.1W, 1/10W | 0.1W, 1/10W |
| Composition | Metal Film | Metal Film | Metal Film | Metal Film | Metal Film |
| TemperatureCoefficient | ±25ppm/°C | ±25ppm/°C | ±25ppm/°C | ±25ppm/°C | ±25ppm/°C |
| Size/Dimension | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Height-Seated(Max) | 0.070 Dia x 0.150 L (1.78mm x 3.81mm) | 0.070 Dia x 0.150 L (1.78mm x 3.81mm) | 0.070 Dia x 0.150 L (1.78mm x 3.81mm) | 0.070 Dia x 0.150 L (1.78mm x 3.81mm) | 0.070 Dia x 0.150 L (1.78mm x 3.81mm) |