RP115L171D5-E2.pdf
RP115L171D5-E2.pdf
| Voltage-Input(Max) | 5.25V | 5.25V | 5.25V | 5.25V | 5.25V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 1.75V | 1.75V | 1.75V | 1.75V | 1.75V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.11V @ 500mA | 0.11V @ 500mA | 0.11V @ 500mA | 0.11V @ 500mA | 0.11V @ 500mA |
| Current-Output | 500mA | 500mA | 500mA | 500mA | 500mA |
| Current-Quiescent(Iq) | 160 µA | 160 µA | 160 µA | 160 µA | 160 µA |
| Current-Supply(Max) | - | - | - | - | - |
| PSRR | 80dB (1kHz) | 80dB (1kHz) | 80dB (1kHz) | 80dB (1kHz) | 80dB (1kHz) |