RP130N151A-TR-FE.pdf
RP130N151A-TR-FE.pdf
| Image |  |
| Series | RP130x | RP130x | RP130x | RP130x | RP130x |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| OutputConfiguration | Positive | Positive | Positive | Positive | Positive |
| OutputType | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| NumberofRegulators | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Max) | 6.5V | 6.5V | 6.5V | 6.5V | 6.5V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 1.5V | 1.5V | 1.5V | 1.5V | 1.5V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.81V @ 150mA | 0.81V @ 150mA | 0.81V @ 150mA | 0.81V @ 150mA | 0.81V @ 150mA |
| Current-Output | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA |
| Current-Quiescent(Iq) | 58 µA | 58 µA | 58 µA | 58 µA | 58 µA |
| Current-Supply(Max) | - | - | - | - | - |
| PSRR | 80dB (1kHz) | 80dB (1kHz) | 80dB (1kHz) | 80dB (1kHz) | 80dB (1kHz) |