RP173N331D-TR-FE.pdf
RP173N331D-TR-FE.pdf
| Image |  |
| Series | RP173x | RP173x | RP173x | RP173x | RP173x |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| OutputConfiguration | Positive | Positive | Positive | Positive | Positive |
| OutputType | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| NumberofRegulators | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Max) | 11V | 11V | 11V | 11V | 11V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 1.05V @ 150mA | 1.05V @ 150mA | 1.05V @ 150mA | 1.05V @ 150mA | 1.05V @ 150mA |
| Current-Output | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA |