Yageo RT0603WRE073K48L
RT0603WRE073K48L
Part No.:
RT0603WRE073K48L
Datasheet:
RT0603WRE073K48L.pdf
Description:
RES SMD 3.48K OHM 1/10W 0603
Resistance 3.48 kOhms 3.48 kOhms 3.48 kOhms 3.48 kOhms 3.48 kOhms
Tolerance ±0.05% ±0.05% ±0.05% ±0.05% ±0.05%
Power(Watts) 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W 0.1W, 1/10W
Composition Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film
Features - - - - -
TemperatureCoefficient ±50ppm/°C ±50ppm/°C ±50ppm/°C ±50ppm/°C ±50ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm) 0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max) 0.022 (0.55mm) 0.022 (0.55mm) 0.022 (0.55mm) 0.022 (0.55mm) 0.022 (0.55mm)