Yageo RT0805CRC071K69L
RT0805CRC071K69L
Part No.:
RT0805CRC071K69L
Datasheet:
RT0805CRC071K69L.pdf
Description:
RES SMD 1.69KOHM 0.25% 1/8W 0805
Resistance 1.69 kOhms 1.69 kOhms 1.69 kOhms 1.69 kOhms 1.69 kOhms
Tolerance ±0.25% ±0.25% ±0.25% ±0.25% ±0.25%
Power(Watts) 0.125W, 1/8W 0.125W, 1/8W 0.125W, 1/8W 0.125W, 1/8W 0.125W, 1/8W
Composition Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film Thin Film
Features - - - - -
TemperatureCoefficient ±15ppm/°C ±15ppm/°C ±15ppm/°C ±15ppm/°C ±15ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max) 0.024 (0.60mm) 0.024 (0.60mm) 0.024 (0.60mm) 0.024 (0.60mm) 0.024 (0.60mm)