RT1206FRD074K48L.pdf
RT1206FRD074K48L.pdf
| Resistance | 4.48 kOhms | 4.48 kOhms | 4.48 kOhms | 4.48 kOhms | 4.48 kOhms |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Power(Watts) | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W |
| Composition | Thin Film | Thin Film | Thin Film | Thin Film | Thin Film |
| Features | - | - | - | - | - |
| TemperatureCoefficient | ±25ppm/°C | ±25ppm/°C | ±25ppm/°C | ±25ppm/°C | ±25ppm/°C |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.122 L x 0.063 W (3.10mm x 1.60mm) | 0.122 L x 0.063 W (3.10mm x 1.60mm) | 0.122 L x 0.063 W (3.10mm x 1.60mm) | 0.122 L x 0.063 W (3.10mm x 1.60mm) | 0.122 L x 0.063 W (3.10mm x 1.60mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.026 (0.65mm) | 0.026 (0.65mm) | 0.026 (0.65mm) | 0.026 (0.65mm) | 0.026 (0.65mm) |