RWR80NR200FMB12.pdf
RWR80NR200FMB12.pdf
| Resistance | 200 mOhms | 200 mOhms | 200 mOhms | 200 mOhms | 200 mOhms |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Power(Watts) | 2W | 2W | 2W | 2W | 2W |
| Composition | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound |
| TemperatureCoefficient | ±650ppm/°C | ±650ppm/°C | ±650ppm/°C | ±650ppm/°C | ±650ppm/°C |
| Size/Dimension | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Height-Seated(Max) | 0.094 Dia x 0.406 L (2.39mm x 10.31mm) | 0.094 Dia x 0.406 L (2.39mm x 10.31mm) | 0.094 Dia x 0.406 L (2.39mm x 10.31mm) | 0.094 Dia x 0.406 L (2.39mm x 10.31mm) | 0.094 Dia x 0.406 L (2.39mm x 10.31mm) |