RWR81NR500FRB12.pdf
RWR81NR500FRB12.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | Vishay Dale | Vishay Dale | Vishay Dale | Vishay Dale | Vishay Dale |
| Package/Case | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 500 mOhms | 500 mOhms | 500 mOhms | 500 mOhms | 500 mOhms |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Power(Watts) | 1W | 1W | 1W | 1W | 1W |
| Composition | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound |
| TemperatureCoefficient | ±650ppm/°C | ±650ppm/°C | ±650ppm/°C | ±650ppm/°C | ±650ppm/°C |
| Size/Dimension | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Height-Seated(Max) | 0.085 Dia x 0.250 L (2.16mm x 6.35mm) | 0.085 Dia x 0.250 L (2.16mm x 6.35mm) | 0.085 Dia x 0.250 L (2.16mm x 6.35mm) | 0.085 Dia x 0.250 L (2.16mm x 6.35mm) | 0.085 Dia x 0.250 L (2.16mm x 6.35mm) |