RWR84SR100FSS70.pdf
RWR84SR100FSS70.pdf
| Resistance | 100 mOhms | 100 mOhms | 100 mOhms | 100 mOhms | 100 mOhms |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Power(Watts) | 7W | 7W | 7W | 7W | 7W |
| Composition | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound |
| TemperatureCoefficient | ±650ppm/°C | ±650ppm/°C | ±650ppm/°C | ±650ppm/°C | ±650ppm/°C |
| Size/Dimension | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Height-Seated(Max) | 0.312 Dia x 0.875 L (7.92mm x 22.23mm) | 0.312 Dia x 0.875 L (7.92mm x 22.23mm) | 0.312 Dia x 0.875 L (7.92mm x 22.23mm) | 0.312 Dia x 0.875 L (7.92mm x 22.23mm) | 0.312 Dia x 0.875 L (7.92mm x 22.23mm) |