RWR89NR200FSB12.pdf
RWR89NR200FSB12.pdf
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 200 mOhms | 200 mOhms | 200 mOhms | 200 mOhms | 200 mOhms |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| Power(Watts) | 3W | 3W | 3W | 3W | 3W |
| Composition | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound | Wirewound |
| TemperatureCoefficient | ±650ppm/°C | ±650ppm/°C | ±650ppm/°C | ±650ppm/°C | ±650ppm/°C |
| Size/Dimension | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Height-Seated(Max) | 0.187 Dia x 0.560 L (4.75mm x 14.22mm) | 0.187 Dia x 0.560 L (4.75mm x 14.22mm) | 0.187 Dia x 0.560 L (4.75mm x 14.22mm) | 0.187 Dia x 0.560 L (4.75mm x 14.22mm) | 0.187 Dia x 0.560 L (4.75mm x 14.22mm) |