S-1137B17-I6T2U.pdf
S-1137B17-I6T2U.pdf
| Voltage-Input(Max) | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 1.7V | 1.7V | 1.7V | 1.7V | 1.7V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.42V @ 300mA | 0.42V @ 300mA | 0.42V @ 300mA | 0.42V @ 300mA | 0.42V @ 300mA |
| Current-Output | 300mA | 300mA | 300mA | 300mA | 300mA |
| Current-Quiescent(Iq) | 1 µA | 1 µA | 1 µA | 1 µA | 1 µA |
| Current-Supply(Max) | 65 µA | 65 µA | 65 µA | 65 µA | 65 µA |
| PSRR | 70dB (1kHz) | 70dB (1kHz) | 70dB (1kHz) | 70dB (1kHz) | 70dB (1kHz) |