S-1142C50H-E6T2U.pdf
S-1142C50H-E6T2U.pdf
| Image | |||||
| Manufacturer | ABLIC Inc. | ABLIC Inc. | ABLIC Inc. | ABLIC Inc. | ABLIC Inc. |
| Package/Case | 6-SOIC Variation (0.154, 3.90mm Width), 4 Leads + 2 Fins | 6-SOIC Variation (0.154, 3.90mm Width), 4 Leads + 2 Fins | 6-SOIC Variation (0.154, 3.90mm Width), 4 Leads + 2 Fins | 6-SOIC Variation (0.154, 3.90mm Width), 4 Leads + 2 Fins | 6-SOIC Variation (0.154, 3.90mm Width), 4 Leads + 2 Fins |
| Series | S-1142C/DxxH | S-1142C/DxxH | S-1142C/DxxH | S-1142C/DxxH | S-1142C/DxxH |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| OutputConfiguration | Positive | Positive | Positive | Positive | Positive |
| OutputType | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| NumberofRegulators | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Max) | 50V | 50V | 50V | 50V | 50V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 5V | 5V | 5V | 5V | 5V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.5V @ 200mA | 0.5V @ 200mA | 0.5V @ 200mA | 0.5V @ 200mA | 0.5V @ 200mA |
| Current-Output | 200mA | 200mA | 200mA | 200mA | 200mA |
| Current-Quiescent(Iq) | 2.5 µA | 2.5 µA | 2.5 µA | 2.5 µA | 2.5 µA |
| Current-Supply(Max) | 9 µA | 9 µA | 9 µA | 9 µA | 9 µA |
| PSRR | 40dB (100Hz) | 40dB (100Hz) | 40dB (100Hz) | 40dB (100Hz) | 40dB (100Hz) |