S-1212B28-M5T1U.pdf
S-1212B28-M5T1U.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | ABLIC Inc. | ABLIC Inc. | ABLIC Inc. | ABLIC Inc. | ABLIC Inc. |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| OutputConfiguration | Positive | Positive | Positive | Positive | Positive |
| OutputType | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| NumberofRegulators | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Max) | 36V | 36V | 36V | 36V | 36V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 2.8V | 2.8V | 2.8V | 2.8V | 2.8V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.8V @ 250mA (Typ) | 0.8V @ 250mA (Typ) | 0.8V @ 250mA (Typ) | 0.8V @ 250mA (Typ) | 0.8V @ 250mA (Typ) |
| Current-Output | 250mA | 250mA | 250mA | 250mA | 250mA |
| Current-Quiescent(Iq) | 3.5 µA | 3.5 µA | 3.5 µA | 3.5 µA | 3.5 µA |
| Current-Supply(Max) | 8.5 µA | 8.5 µA | 8.5 µA | 8.5 µA | 8.5 µA |
| PSRR | 45dB (100Hz) | 45dB (100Hz) | 45dB (100Hz) | 45dB (100Hz) | 45dB (100Hz) |