S-1313A12-N4T1U3.pdf
S-1313A12-N4T1U3.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | ABLIC Inc. | ABLIC Inc. | ABLIC Inc. | ABLIC Inc. | ABLIC Inc. |
| Series | S-1313 | S-1313 | S-1313 | S-1313 | S-1313 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| OutputConfiguration | Positive | Positive | Positive | Positive | Positive |
| OutputType | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| NumberofRegulators | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Max) | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 1.2V | 1.2V | 1.2V | 1.2V | 1.2V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 1.25V @ 100mA | 1.25V @ 100mA | 1.25V @ 100mA | 1.25V @ 100mA | 1.25V @ 100mA |
| Current-Output | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA |