S-818A25AMC-BGFT2G.pdf
S-818A25AMC-BGFT2G.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | ABLIC Inc. | ABLIC Inc. | ABLIC Inc. | ABLIC Inc. | ABLIC Inc. |
| Series | S-818 | S-818 | S-818 | S-818 | S-818 |
| OutputConfiguration | Positive | Positive | Positive | Positive | Positive |
| OutputType | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| NumberofRegulators | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Max) | 10V | 10V | 10V | 10V | 10V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 2.5V | 2.5V | 2.5V | 2.5V | 2.5V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.61V @ 60mA | 0.61V @ 60mA | 0.61V @ 60mA | 0.61V @ 60mA | 0.61V @ 60mA |
| Current-Output | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA |
| Current-Quiescent(Iq) | 500 nA | 500 nA | 500 nA | 500 nA | 500 nA |
| Current-Supply(Max) | 40 µA | 40 µA | 40 µA | 40 µA | 40 µA |
| PSRR | 45dB (100Hz) | 45dB (100Hz) | 45dB (100Hz) | 45dB (100Hz) | 45dB (100Hz) |