S-818A29AMC-BGJT2G.pdf
S-818A29AMC-BGJT2G.pdf
| Voltage-Input(Max) | 10V | 10V | 10V | 10V | 10V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 2.9V | 2.9V | 2.9V | 2.9V | 2.9V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.61V @ 60mA | 0.61V @ 60mA | 0.61V @ 60mA | 0.61V @ 60mA | 0.61V @ 60mA |
| Current-Output | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA |
| Current-Quiescent(Iq) | 500 nA | 500 nA | 500 nA | 500 nA | 500 nA |
| Current-Supply(Max) | 40 µA | 40 µA | 40 µA | 40 µA | 40 µA |
| PSRR | 45dB (100Hz) | 45dB (100Hz) | 45dB (100Hz) | 45dB (100Hz) | 45dB (100Hz) |